Élménybeszámoló a 2026. március 18-án tartott irodalomterápiás alkalomról
(Szigorúan a csoporttitok megtartásával.)
2026. március 18-ára 5 fő jelezte részvételi szándékát, ebből egyikük jelezte, hogy nem tud mégsem jönni. A többiek mind eljöttek, így 4 fő csoporttag volt jelen. Egyiküknek teljesen új volt az irodalomterápiás csoportban való részvétel, mindenki más rutinosan jött – nemhogy irodalomterápiás csoportban, nálam is voltak már. 🙂 Tovább »
Élménybeszámoló a 2026. január 21-én tartott irodalomterápiás alkalomról
(Szigorúan a csoporttitok megtartásával.)
A csoportülés Nagy Dániel költő irodalmi közreműködésével zajlott.
(A bejegyzés a kép után folytatódik.)

(Fotózta: Madarász Tímea. Balról jobbra: Nagy Dániel, Juhász István, valamint két csoporttag. A harmadik csoporttag a fotó elkészülte után érkezett. A fotó készítését és közzétételét előzetesen jeleztük, nem volt ellenvetése senkinek.)
2026. január 21-én, szerdán, 17 órai kezdettel hirdettük meg az év első irodalomterápiás csoportülését, mindezt a magyar kultúra napja alkalmából (pont aznapra nem tudtuk tenni). Ebből az apropóból ismételten hívtam egy költőt, most Nagy Dánielt, akinek 2024-ben jelent meg első verseskötete Úgy tűnik, az érzelmek megint kezdenek divatba jönni címmel (ezt meg is vettem most Danitól a könyvtárnak). Erre az alkalomra összesen 5 fő regisztrált, végül 3 fő jött el (a két hiányzó egyike jelezte időben a távolmaradását), így összesen öten beszélgettünk, Danit és magamat is beleszámolva ebbe a létszámba. (A fotó készítése után jött még 1 fő.) Mindenki volt már irodalomterápiás csoportban, egyetlen csoporttag volt csak, aki nálam még nem volt. Danival már dolgoztam így együtt, úgyhogy tudta, mire vállalkozik. 🙂 Tovább »
Az idei irodalmi Nobel-díj apropóján
A szerző adománya az OIK állományában
Nagy büszkeséggel tölt el bennünket, hogy 2025-ben az irodalmi Nobel-díjat Krasznahorkai László, kortárs magyar író nyerte el. Ennek apropóján szeretnénk az Önök figyelmébe ajánlani egyedülálló gyűjteményünket, mely két szempontból is különleges. Egyrészt megannyi nyelven olvasható Krasznahorkai művekről van szó, másrészt, és ez adja igazán a különlegességét, hogy maga a szerző adományozta őket az OIK-nak. Tovább »
Élménybeszámoló a 2025. május 30-án tartott irodalomterápiás alkalomról
(Szigorúan a csoporttitok megtartásával.)
Erre az alkalomra ketten regisztráltak, de egyikük idő közben lemondta, úgyhogy megtartottam életem második egyéni ülését (az elsőt 2024. október 9-én volt szerencsém). Írhatnám, hogy ez milyen rossz, de kár, hogy nem jöttek többen, stb., DE NEM! Nem írok ilyeneket. Az egyéni üléseknek másmilyen varázsa van, és hiszem azt, hogy a sors vagy bármi, amiben/akiben az ember hisz, ezt akarta.
Mivel a részt vevő (majdnem csoporttagot írtam, de most ugye nem volt csoport) kliens pontosan jött, így 17 órakor el is kezdtük. Másodjára volt nálam, így sem én, sem pedig a módszer nem volt ismeretlen számára. Tovább »
Élménybeszámoló a 2024. december 4-én tartott irodalomterápiás alkalomról
(Szigorúan a csoporttitok megtartásával.)
Erre az alkalomra 11 fő regisztrált, 4 fő jelezte, hogy mégsem tudna jönni (időben – az időben ideérésre vagyis inkább épp az időben ide nem érésre ilyenkor háklis vagyok). Az a 7 fő pedig, aki nem jelzett semmit, mind meg is jelent. 🙂 Az irodalomterápia senkinek sem volt ismeretlen dolog, és majdnem mindenki volt már legalább egyszer nálam csoporton. Tovább »
Tanulók csoportos látogatása másként – kol(i)rodalomterápia
Aki követi az OIK életét, tudhatja, hogy szoktam tartani irodalomterápiás csoportüléseket.
Aki követi az OIK életét, azt is láthatja, hogy szoktak jönni iskolások csoportos könyvtárlátogatásra. Egy ideje nagyrészt én szoktam a csoportokat fogadni (általános könyvtárbemutatás, állományismertetés, épületséta), de természetesen nem én vagyok az egyetlen, aki csoportokat fogad.
2024. november 26-án, kedden, különleges dolog történt: kollégista középiskolások jöttek a Káldor Miklós Kollégiumból, hogy részt vegyenek egy irodalomterápiás foglalkozáson. A tanulókat Pálinkás Melinda nevelőtanár kísérte, aki aktívan részt is vett az alkalmon. Melindával egyetemi csoporttársak voltunk, és ő vetette fel, hozna kollégistákat hozzánk, hogy megtapasztalhassák az irodalomterápia módszerét. Nyitott ajtókra talált, így ez meg is valósulhatott.
(A beszámolómban tekintettel vagyok a csoporttitok megtartására. Az élménybeszámoló és a képek a részt vevő tanulók tudtával és beleegyezésével készültek.) Tovább »
OIK Nyílt Nap 2022
022-ben is különféle programokkal várjuk az érdeklődőket az OIK Nyílt Napján, szeptember 22-én és 23-án.
Flamenca előadás • irodalomterápia • épületséta • barokk est.
Emellett épületsétán vehetnek részt azok, akik szívesen felfedeznék a könyvtárat. Idén is készülünk kedvezményes beiratkozási lehetőséggel.
Az irodalomterápia regisztrációhoz kötött. Regisztráció: https://forms.gle/dQQxWwQf98xzNELj8
Budapesti könyvtárak nyári nyitvatartása
Idén is összegyűjtöttük, hogyan alakul a nagyobb budapesti könyvtárak nyári zárvatartása. A nagy fővárosi gyűjtemények több hétre bezárják kapuikat, valamint csökkentett nyitvatartással fogadják a használókat.
Összefoglalónk csak tájékoztató jellegű, a pontos részletekért kérjük, látogassanak el az intézmények honlapjára.
Rendkívüli szombati nyitvatartás // Saturday opening hours
Nőnapi beiratkozási akció 2022 // International women’s day 2022
Kattintson a nagyításhoz!
Click for the full view!









